Vårens flotte vinnere av Franzefoss-fond og Franzefoss-stipend er trukket ut. Som alltid er det veldig mange gode søkere, og utvelgelsen er vanskelig. Det er allikevel med stor glede vi introduserer vårens vinnere nedenfor.
Annika Pettersen (på bildet) er 15 år og har syklet BMX siden hun var 5 år gammel. Hun har allerede hevdet seg på et høyt nivå i sporten både nasjonalt og internasjonalt. Dette oppnår hun ved hjelp målbevissthet, og beinhard jobbing. Vi håper Franzefoss-stipendet gir en ekstra motivasjon for å nå målet om å komme på landslaget, samt rekruttere flere jenter til denne idretten.
***
Franzefoss-stipendet er spesielt rettet mot unge talenter og utøvere som utmerker seg på områder som vanligvis får liten oppmerksomhet, og som fortjener ekstra støtte og motivasjon. Franzefoss-fondet tildeler sponsormidler til klubber, lag eller organisasjoner som utgjør en forskjell. Målet er å inspirere til god innsats og målbevisst satsning, samt å bidra til et bedre lokalsamfunn.
Fond og stipend blir delt ut hver vår og høst, og det er alltid mange gode søknader fra individer/lag som gjør en fantastisk innsats innenfor sine felt, og/eller bidrar til viktige samfunnsmessige forbedringer.
Franzefoss ønsker å gratulere så mye til vårens vinnere, og håper støtten bidrar til økt motivasjon og innsats for å nå nye mål og muligheter.
Vinnere av Franzefoss-fond:
Strusshamn Skolemusikklag
Ås IL friidrett
Hjelpende Hender
Fet Idrettslag
Vikingene Karateklubb
Team Vestmarka
Bratsberg IL
Skarvebarna
Sandås Vel
Den Norske Ballettskole og Akademi - World Ballet Grand Prix Norway
Vinnere av Franzefoss-stipend:
Pia Olden - hest
Iselin Steensen - langrenn
Kira Hestnes - ballett
Camilla Rånes Bye - landeveissykling
Joakim Visnes - ballett
Annika Pettersen - BMX
Daniil Valanov - kunstløp
Sofie Græsholt Sjødal - bridge
Birk Ulstein Fersum - klassisk slagverk
Cilem Taman - hest
